Autoklub vojenské techniky

Vítejte na stránkách příznivců nejen vojenské techniky

Vítejte na přátelských stránkách všech, co se jim líbí se především Tatra, Praga V3S a další vojenská technika a starší osobní automobily z dob socialistických a vlaky.

AKTUALITY:

Slavnostní odhalení pamětní desky Josefa Stehlíka
Město Slavičín ve spolupráci s Městskou knihovnou a Klubem přátel historie Slavičínska odhalili 28. března 2015 pamětní desku na počest stého výročí narození našeho občana, československého stíhacího pilota, plukovníka v. v. Josefa Stehlíka.

Bzová, Krhov a Bojkovice - 8. května 2015
V pátek 8. května 2015 proběhly připomínkové akce. Byla odhalena pamětní deska na domě č. p. 26 bude v části Bojkovic Bzové tamního rodáka Vítězslava Josefa Rosíka, který je pochován až v africké Etiopii. V dalším průběhu byla odhalena pamětní deska v obci Krhov rumunskému vojínovi. Poré slavnostní shromáždění k 70. výročí konce 2. světové války v Evropě a osvobození Bojkovic od nacistické okupace.

BRATISLAVA - RENDEZ - setkání historických lokomotiv sobota 23. června 2012
V dňoch 23. a 24. júna 2012 sa uskutoční v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ už 14. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel - Rendez 2012. Podujatie usporiadajú Železnice Slovenskej republiky, Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s., Dopravný podnik Bratislava, a.s., Klub železničnej nostalgie, Klub priateľov histórie železničnej dopravy v spolupráci s ďalšími slovenskými klubmi železničných historických vozidiel ( z Bratislavy hl. st., Púchova, Prievidze, Vrútok, Zvolena, Popradu a Hanisky pri Košiciach) za podpory celého radu sponzorov. Fotogalerie foto ze soboty 23.6.2012 a ještě fotky z minulého ročníku rok 2011

LUHAČOVICE: Propagační jízda historické hasičské techniky
Sdružení hasičů Čech, Morava a Slezska(dále jen SH ČMS) - Krajské sdružení hasičů Moravskoslezského a Zlínského kraje organizují 4. jízdu historické hasičské techniky, tentokrát ve spolupráci s polskými a slovenskými dobrovolnými hasiči. Luhačovicemi bude kolona projíždět 2. 7., od 11.00 hod bude na Lázeňském náměstí slavnostní předání stuhy starostou města a do 11.45 zde bude probíhat výstava hasičské techniky.

Za historickým trolejbusem Škoda 9Tr a rekonstruovaným autobusem Škoda 706 RTO MTZ do Zlína v pátek 8. června 2012
V rámci akce Galerijní a muzejní noc bude od 19 do 23 hod jezdit po Zlíně historický trolejbus Škoda 9Tr. Pro návštěvníka akce bude mezi jednotlivými institucemi k dispozici zdarma jízda historickým trolejbusem po trase linky č. 13, který bude jezdit v půlhodinových intervalech. Na jeho „palubě“ se budou rozdávat letáčky s informacemi. Muzeum jihovýchodní Moravy nabízí ještě k vidění model trolejbusové vozovny Zlín s připojenými smyčkami Otrokovice nádraží a Jižní Svahy Kocanda. Další akce se uskuteční v sobotu 16. června 2012. Brány areálu DSZO ve Zlíně na Podvesné XVII budou otevřeny nejširší veřejnosti od 9 do 16 hodin. Ve stejném čase budou jezdit z vozovny ke sportovní hale historické autobusy a historický trolejbus. Pozvanka zde.

28.4.2012 - 29.4.2012 - Den otevřených dveří v areálu TMB v Brně-Řečkovicích
pořádá Technické muzeum v Brně osmý Den otevřených dveří ve svém depozitáři v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Řečkovicích. Součástí akce je především výstava historických trolejbusů a autobusů ze sbírek muzea, doplněná o výstavu hasičské a vojenské techniky. I v letošním roce bude výstava navíc rozšířena i o některá další zajímavá vozidla. Poprvé bude veřejnosti představen legendární horský autobus Tatra 500 HB ve stavu před dokončením renovace. Fotoreportáž z akce ZDE.

5. května 2012 - Parním vlakem Napříč Valašským královstvím
V sobotu 5. května 2012 se uskuteční oblíbená jízda. Stejně jako v minulých letech proběhne tato akce souběžně se slavnostním zahájením turistické sezony na hradě Brumov. Návštěvníci této památky se mohou těšit na program, v němž nebudou chybět rytíři, soutěže, divadelní představení a vyvrcholením dne bude finále šachového turnaje Hradní věž, které se odehraje na hradním nádvoří se živými figurami. V čele zvláštního vlaku, jedoucího v trase Rožnov pod Radhoštěm–Bylnice a zpět, zazáří opět parní lokomotiva 433.002. Do stanice Bylnice přijede také slovenský motorový vůz M 262.007. Volné sdružení příznivců historie železnice

17. března 2012 - Parním vlakem na Josefský jarmark do Rožnova pod Radhoštěm
Bude tomu rok, co se po čtyřiceti letech vrátil do provozu valašský Kocúr. I letos bude historická parní lokomotiva s označením 314.303 v čele nostalgického vlaku k vidění na trati mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. A pochopitelně nejen k vidění...

Plnou parou s lokomotivou 433.002 „Matěj“ do Zlína
Svezte se 1. října 2011 s ČD napříč Zlínským krajem do centra dění 2. ročníku oslav Dne kraje 2011. Zvláštní vlak s lokomotivou 433.002 „Matěj“ pojede na trase Valašské Meziříčí – Vsetín – Horní Lideč – Brumov – Bylnice – Bojkovice – Uherský Brod – Kunovice – Staré Město – Otrokovice – Zlín – Vizovice.

21. ročník Zlínského srazu historických vojenských vozidel 2011
Celorepublikový sraz historických vozidel pořádaný VCC Zlín se uskutečnil ve dnech 19.8.-21.8.2011 . MÍSTO SRAZU: autokemp Držková.

6. Truck sraz Zlín 2011
Přes 120 kamionů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska přijelo 19.8 – 21. 8 na sraz na Březůvky a v sobotu přišlo přes 6 000 fanoušků. K viděni zde byl třeba historický autobus Škoda 706 RTO dopravních podniků a historický trolejbus Škoda 9Tr.

Další fotogaerie zde: fotoreportáž thegriffin - dále fotoreportáž fantomas6969 - dále fotoreportáž tchmely

Program Wraam meeting and Hill Race Cup Zlín
ZLÍN 29. - 31. července 2011 v kempu Držková. 9:00 V sobotu 30. července ve Zlína na Jižních svazích proběhla Hill Race. Spanilá jízda přes Kašavu, Lukov, kolem ZOO, Kostelec, po Fryštácké, Sokolské a Dlouhé ul. , Tř.T.Bati, Gahurově ul., k Pasekám a Okružní ulici a Hill Race Cup Zlín - dvouhodinový závod do vrchu v různých kategoriích. Další fotogalerie zde: fotoreportáž od jantrcala a další fotoreportáž od malecona dále ještě další fotoreportáže z akcí WRAAM a další galerie ze dne 30. 7. 2011 arsen.rajce.

Sraz Historických Traktorů - Valašská Senice
2. 7. 2011 proběhne ve Valašské Senici u fotbalového hřiště II. Ročník Srazu Historických Traktorů. I. Ročník se velice vydařil a proto pořadatelé připravili ještě bohatší program. - sprint na 100 000mm, - couvání se čtyřkolkou, - couvání s dvojkolkou, - potáhni panel, - jízda zručnosti, - přetahování zetorů, - volná debata, - monster truck, - vyhlídková jízda po obci Valašská Senice + veselý dvorek se cvičenými psi.

Holešov - sraz veteránů a hasičské techniky
Sraz veteránů a hasičské techniky se letos uskutečnil tak jako každý rok druhou sobotu měsíce července 9 .července 2011. Další fotoreportáž a ještě další fotky a ještě jedna vydařené fotoreportáž

Na otvírání pramenů v Lázních Luhačovice přijeli veteráni
Letos se o víkendu 14. až 15. května 2011 v rámci doprovodného programu sjela historická vozidla Veteran Car Clubu Uherské Hradiště. Přehlídka vozidel různých druhů značek přilákala stovky návštěvníků ze všech koutů republiky. K vidění byla i celá série českých motocyklů. Podívejte se na reportáž České televize. Fotogalerie z roku 2010 a další postřehy z této akce.

Otevření Památníku českého a slovenského odboje 1939 – 1945
Město Slavičín ve spolupráci s Železničním muzeem Stará Turá a KVH Slavičín slavnostně otevřelo Památník českého a slovenského odboje 1939 – 1945 v neděli 8. května 2011 v areálu Army parku Slavičín. Vytvořený památník prezentuje důvody vzniku odboje, jeho činnost včetně dílčích úspěchů a rovněž často neslavný konec jednotlivých představitelů odboje v poválečném období. Bylo otevřena současně i expozice raket a automobilová část s možností seznamit se s motory Tatra v řezu a daleko více. Fotogalerie zde.

TIP na zajímavé muzeum
Další místo, kde se můžeme setkat taky s našími oblíbenými Tatrami je i Veteran Arena v Olomouci - svébytné muzeum historických automobilů nabízející neobvyklou podívanou pro nejširší veřejnost a všechny milovníky historických vozidel. Srdcem sbírky jsou automobily česko-slovenské předválečné výroby, zejména Tatra, WIKOV, „Zetka“, Praga, Aero a Škoda.

Přátelé historických strojů, přijeďte se proletět veteránem!
Slovácký aeroklub Kunovice si Vás dovoluje pozvat na let letadlem - veteránem. Aeroklub provozuje jedno z nejstarších letadel u nás - Zlín Z-126, a to v maximálně původním stavu. Nabízí se vám možnost proletět se s tímto unikátním letounem. Může to být originální dárek pro vaše blízké či kamarády, anebo si jednoduše uděláte radost sami sobě. Přečtěte si, jak si redaktor MF DNES zážitek vyzkoušel.

První máj ve Strakově: vyjely traktory
Z obecního rozhlasu zněly od rána budovatelské písně a před strakovskou hospodou se scházeli pionýři, přijížděly traktory ověnčené českými a sovětskými vlajkami i šeříky. „V Janově založíme nový okres, protože potřebujeme nová místa pro naše zapálené a nadějné lidi. Myslím, že během pěti let to dopadne,“ řekl okresní tajemník Ivan. Další video zde.

6. - 9. května 2011 POZVÁNKA 6. Sraz, Klubu Military Veterán Techniky HUBERT
Pozvánka pro všechny přátelé a příznivce vojenské kolové tachniky bez omezení armád, ČSLA,USA,Německa,SSSR a i ostatní veteráni budou v areálu Hubert vítáni. Kempování s přístupem k vodě a WC je přímo v našem uzavřeném areálu klubu,bude zdarma.Občerstvení klubovny a polní kuchyně připravuje velký výběr stravy za malé ceny pro případné zájemce. Opět tradiční Spanilá jízda a podvečerní progran pro Vaší relaxaci.

Jízdy v Josefově březen 2011
Podívejte se na fotky teamu ALFA HRADEC KRÁLOVÉ, party nadšenců zabývající se restaurováním vojenské techniky bývalé ČSLA a armád SSSR.

Expedice ŽIVÁ AFRIKA 1994
Tahle Tatra objela kus Ariky v roce 1994, úplně bych na ni zapoměl, kdyby nebyl festival neznámá Země. Tady je na fotce od Kuby v celé kráse v Kopřivnici v muzeu.

Jarní jízda KHV Metuje
Přijďte se podívat na sraz historických vozidel na polickém náměstí. První jarní vyjížďka. Akci pořádá KHV Metuje Velké Petrovice Kdy: 7. 5. 2011 od 8:30 Kde: náměstí, Police nad Metují
Fotogalerie z akcí zde.

Oprava železničního mostu ve Valašských Kloboukách
Podívejme se, jak Kubova Tatra zvládá podmáčený terén, jízdu hore břehem bez uzávěrek neusnadnil a tak to vypadalo jak na trialu - řev motoru, černé oblaka dýmu z výfuku. Tatra, která se smýká ze strany na stranu a protáčející se kola cca 30 metrů výjezd trval 10 minut. Pro zobrazení fotek je nutno se přihlástit na facebook.

7.5.2011 v Rokycanech: 66. výročí osvobození
Dne 7.5.2011 budou v areálu Muzea na demarkační linii v Rokycanech probíhat oslavy 66. výročí osvobození Československa. Program bude zahájen ve 14,00 hod. pietním aktem spojeným s otevřením nových expozic zcela unikátního projektu „Nikdo nemá právo zapomenout“, který je unikátním zpracováním období let 1930 – 1945 v Československu prostřednictvím multimediálních expozic, diorám a trojrozměrných exponátů a dále křtem DVD určeného pro výuku novodobých dějin na základních a středních školách. Fotogalerie zde.

Zlomená poloosa 2011
Veteran car club Třebíč pořáda již 20. ročník tradiční soutěže a srazu 27. až 29. května 2011. Fotogalerie 2009 2008 a 2008 a ještě 2008

XV. Berounský klubový sraz KVH Sanites car Beroun 10. - 12. června 2011
Sraz se koná v areálu bývalých kasáren a autoparku 71.plrb 3.plro Beroun-Zdejcina "B". Bude orientační závod malebnou krajinou Křivoklátska a Českého krasu. Závod povede částečně po lesních cestách a je vhodný pro vozidla do velikosti PRAGA V3S. Dále vyjede kolona na dobrodružnou terénní vyjížďku. Bude možno jet opět vozidly do velikosti Praga V3S. . Info o akci z roku 2010 zde.

18. červen 2011 Vojenský výcvikový prostor Bahna okres Rokycany
Pořadatelé akce BAHNA a Muzeu na demarkační linii v Rokycanech vás zvou 18. 6. 2011 na další ročník. Akci BAHNA pořádá každoročně Velitel společných sil a Nadace pozemního vojska AČR v lokalitě BAHNA u Strašic okres Rokycany, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech provozuje Nadace pozemního vojska AČR. Fotogalerie zde.

24. - 26. 6. 2011 *** Běž domu Ivane 2011
Pozvánka do Mílovic na slavnostní sraz vojenských historických vozidel k příležitosti dvacátého výročí odchodu sovětských vojsk z Československa, abychom si společně připomněli konec třiadvacetiletého "dočasného" pobytu sovětských okupačních vojsk, a zároveň i bohatou historii nejstaršího bývalého vojenského prostoru Milovice - Mladá.

AKCE Cihelna - 19. až 21. srpna (august) 2011
Každý rok koncem srpna se koná vzpomínková akce s více jak desetiletou tradicí, zaměřená na reenacting, living history, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů převážně s tématem druhé světové války, dále pak presentace AČR, integrovaného záchranného systému, výstavy vojenské historické techniky a mnoho dalšího. Hlavním pořadatelem je město Králíky, v jehož okolí se akce odehrává, a ARMYFORT s.r.o. – provozovatel vojenského muzea. Akci podporují Pardubický kraj a AČR. Fotogalerie zde

TATRA SRAZ KOLÍN 2. - 5. června 2011
nejenom majitele všech možných modifikací užitkových automobilů TATRA, ale zároveň majitele ostatních československých užitkových automobilů, v jejichž technickém průkazu byl zapsán rok výroby nejvýše 1980. Těšíme se na Vaše tahače, autojeřáby, autobagry, sklápěčky, míchačky, vrtačky, valníky, požární cisterny a žebříky, skříňové nástavby a dalšímodifikace. Velikost ani hmotnost není omezena, avšak důležitá je historická původnost vozu i nástavby. Koukněte na video z roku 2007 a určitě budete chtít vědět více. Fotogalerie tatratruck.cz a ještě reportáž starenakladaky.websnadno.cz.

Dvanáctý celostátní sraz českých historických autobusů v Lešanech
21. května 2011
12. celostátní sraz českých historických autobusů s tradičním programem se koná opět v prostoru Vojenského technického muzea v Lešanech Fotogalerie: rto-bus.cz další fotky starenakladaky.websnadno.cz a liaznavzdy.cz: rok 2008 a rok 2009. Další zajímavé setkání autobusů na stránkách autobusy.predseda.com ze setkání v Ústí a v Děčíně

Výstava Mladecko 2011
od 1 - 10.7. 2011 již tradičně v Mladecku v areálu bývalého koupaliště. Bude jako vždy předvedení techniky při dynamických ukázkách . FOTOGALERIE

Zlaté piesky - 10. až 14. srpna (august) 2011
Asi 50 km od Břeclavy a 50 km od Bratislavy probíhá akce Slovenské piesky v unikátním pískovém terénu v oblasti Záhoria na Slovensku. Máte možnost zúčastnit se akce a předvést svoju techniku, užít si jízdu v pískových dunách anebo se brodit v unikátním terénu na Záhorí. Múžete sa aktivně zúčastnit bojových ukázek, nebo předvést bojový tábor jednotky ke které patříte. Pozvání pořadatelů patří všem divákům - príjďte a užijte si tuto nezapomenutelnou show přímo na místě ve společnosti legendárních Jeepů Willys, vozidel Dodge, GMC, Hafttrack, Tatra, tanků T-34, Tigr, T-72 Modena, Pion, Zuzana a mnohých jiných!
Fotogalerie rok 2009: fotoreport zlate piesky a další fotky: www.odt.sk

ZEBÍN 4. až 7. srpna 2011
Klub vojenských vozidel Jičín pořádá sraz vojenské techniky. Fototogalerie zde.

Hradec Králové - 9. mezinárodní Nábřeží paromilů - 27.srpna 2011
náhodou jsem se ocitl na jedné super akci setkání parních strojů. Jde o velké - vskutku mezinárodní - setkání sběratelů, konstruktérů a obdivovatelů parních strojů – jak těch originálních, tak i jejich replik i modelů. K vidění bylo možno shlédnout parní válce, lokomobily, sentinel, malé zadokolesové parníčky, repliky parních kol, zahradní železnice . fotogalerie

SAHARA 26.8 - 28.8. 2011 – nezabudnuteľný zážitok zo zrazu historickej vojenskej techniky
Tento priestor už od dávnych čias využíva armáda na testovanie a výskum vojenskej techniky. V období 2. svetovej vojny túto lokalitu využíval nemecký Wehrmacht na výcvik vojakov a skúšanie svojej techniky do Afriky. A práve pre túto výnimočnosť terénu nazvali akciu SAHARA. SAHARA je určená pre majiteľov, nadšencov a fanúšikov vojenských veteránov, ktorí si môžu svoju techniku vyskúšať v extrémnych podmienkach. Účastníci SAHARY medzi sebou súťažia vo viacerých kategóriách, do ktorých je technika rozdelená. Fotogalerie zde

Tankový den v Lešanech
27.08.2011 proběhne ve Vojenském technickém muzeum Lešany Fotografie ze 7. tankového dne v Lešanech ZDE a další toulky.vojenstvi.cz, kdy byla na sklonku srpna 2009 ukončena sezona ve Vojenském technickém muzeu. Kromě již tradičně předváděných tanků, zastoupených např. domácími LT-38 nebo T-72M4CZ či zahraničními Centurion a Merkava, byla pro návštěvníky připravena řada novinek.

Ostré střeby VÚ 4821 v roce 1995
Vzpomínky na rok 1995 - vojenský výcvikový prostor Libavá a cvičení naší 2. palebné baterie 66. Dělostřeleckého oddílu.

STĚHOVÁCI aneb vzpomínky na budoucnost
Od dob působení naší, zcela prvotní jednotky v kasárnách utekl už nějaký čas. Odešli jsme z kasáren tenkrát dobrovolně, jelikož jsme se názorově rozcházeli s tehdejším osazenstvem které nás odsunulo na vedlejší kolej, i přes společný zájem....... celý článkek zde

Den otevřených dveří Armypark Slavičín 11. září 2010
Návštěvníci zde měli možnost prohlídnout veškeré muzea na budově B3, zbraně, vystavenou techniku na které se mohli případní zájemci svést. Pro další zájemce byla připravena airsoftová střelnice, která byla nejvíce využita dětmi. Zajištěno bylo i občerstvení, které měli děti zdarma. Celý den otevřených dveří byl završen ukázkou boje koaličních sil s povstalci, dokonce i za využití samotné obrněné techniky.
Další fotografie od MAPRO a ještě na divnické fotogalerii

20. ročník Zlínského srazu historických vojenských vozidel 2010
Celorepublikový sraz historických vozidel pořádaný VCC Zlín ve spolupraci s KVH Slavičín se konal ve dnech 20.8.-22.8.2010 . Veteran Car Club Zlín společně s KVH Slavičín zval v sobotu 21. srpna 2010 do Slavičína na Horní náměstí. Zde si bylo můžno prohlédnout od 9:30 do 10:30 historické US stroje Jeep z II.světové války a další auta. Podívejte se na nové reportáže a videa i za uplynulé ročníky.


VIDEO ZE SRAZU - 5. Sraz Military Veterán techniky ČSA,USA,Německa,SSSR
Klub Military Veterán Techniky HUBERT u Deštné v Orlických horách pořádal v sobotu dne 8.5.2010. Již tradiční sraz pro majitele Military Veterán automobilů a techniky s osádkami. Tento sraz byl pořádán pro všechny zájemce kolové techniky bez omezení. VIDEO ze srazu 2009 Reportáže: uaz-natasa.estranky.cz a dále na stránkách ALFA HRADEC KRÁLOVÉ a další z 2009

IV. ročník srazu členů Multicar 22 klubu a klubu IFA ústecko-orlicko
Proběhne ve dnech 20. až 22. srpna 2010 v Potštejně. Fotogalerie ze srazů ZDE

Ukázka techniky a boje ve Slavičínském parku
V neděli 4. 7 se Army Park Slavičín zúčastnil programu parkového dne ve Slavičíně. Na něm jste mohli spatřit techniku Praga V3S – valník, PAD a ARS, zdravotnické auto UAZ, dále protiletadlové vozidlo ještěrka a průzkumné vozidlo BRDM.Na programu dále byla bojová ukázka klubů vojenské historie „ 56. průzkumné skupiny ze Slovenské republiky a klubu vojenské historie 10th Mountain Division. Fotogalerie zde

Olešnické muzeum nabízí i filmové veterány
Olešnice - Pohled do historie automobilové, motocyklové a trochu možná i filmové nabízí návštěvníkům nové muzeum veteránů v Olešnici na Blanensku. Více než třicítku nablýskaných krasavců s mnohdy kuriózním příběhem shromáždil v průběhu mnoha let jediný sběratel - Petr Hamerský.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN
Ve slunečném dni 1. května 2010 proběhl v areálu Army parku Slavičín den otevřených dveří, který měl za cíl přiblížit veřejnosti svoji činnost. Návštěvníky již při příchodu do areálu přivítala ozbrojená stráž, která zde měla navodit atmosféru z dob, kdy kasárna užívala ČSLA. Ke zhlédnutí bylo vidět množství vojenské techniky jako Praga V3S v několika různých úpravách, vozidla Tatra ale i pásový průzkumný BVP v označení Sněžka.

Expedice Lambaréné vychází na DVD
Expedice Lambarene byla studentská expedice do nemocnice Alberta Schweitzera v gabunském Lambaréné, kam vezla zásilku léků. Expedice odstartovala 1. ledna 1968 v 10:23 h z pražského Staroměstského náměstí a zpět do Prahy se vrátila v 13. záŕí téhož roku. Celkem trvala 257 dní a expediční Tatra 138 6x6 VN při ní najela více než 35 000 km. DVD vydává FILMEXPORT.cz.

TATRA 805 – setkání příznivců
VVC Březník pořádal 30.7 - 1.8. 2010 setkání příznivců kačen všech modifikací a stáří . Akce se koná ve výcvikovém středisku Jirky Introviče ,,RADARKA“ v Koněšíně u Třebíče. Jízda v duchu naučných přírodovědných vyjížděk Březnického klubu a Zlomené poloosy podle itineráře krásným okolím Dalešické přehrady, plnění úkolů ,terénní vložka , umělý polygon, pro zájemce adrenalinové zážitky. Fotogalerie zde

" Labe 2010 - Operace Železné hory "
KLUB VOJENSKÉ HISTORICKÉ TECHNIKY PŘELOUČ pořádá každoroční sraz vojenské historické techniky 2. - 4. červenec 2010
Místo konání: Zdechovice okr. Pardubice do bývalý vojenský prostoru sovětské armády. Další fotogareie ze srazu: zde


Další kalendář akcí srazů vojenské techniky z célé ČR - KVHT Červené Pečky - GAZ klub Kolín

sraz vozů Škoda 110 R Coupé u příležitosti 40. výročí od zahájení jejich výroby v pobočném závodě Škodovky v Kvasinách sobota 28. srpna 2010
Sjelo se přes 170 vozů této značky ze všech koutů republiky a i ze zahraničí a přivezly na 500 účastníků. Po shromáždění a registraci v kempu na Rozkoši následovala spanilá jízda v neskutečně dlouhé koloně do Náchoda, kde byla auta vystavena na náměstí. Odtud pak byla odstartována ze stylové rampy orientační jízda, která měla cíl v Solnici, na zaměstnaneckém parkovišti Kvasinského závodu Škodovky. Více informací zde a samozřejmně fotogalerie ZDE

V sobotu 28.8.2010 se konala jízda historických vozidel „VIII. Michálkovický kopec“
Ostravsko karvinský škoda klub a dále na stránkách Českého klubu historických motocyklů Ostrava-Třebovice

15. ročník Novobydžovského čtverce Memoriál Elišky Junkové
26.června 2010 se uskutečnila zajímavá akce v Novém Bydžově a okolí. Pod tímto názvem se v našem městě jezdily v letech 1947-58 motocyklové závody. Mezi jejich účastníky čteme i vcelku známá jména, jako např. Staša, Lucák, Šťastný, Juhan, Vitvar a další. Po třicetiosmi letech od posledního závodu v roce 1996 se podařilo s partou nadšených lidí navázat na tuto tradici a uskutečnit Novobydžovský čtverec jako rallye auto-moto veteránů. Od roku 1996 byl pořadatelem  klub MEKKA. Závod se jezdil jako veterán rallye. Fotogalerie ZDE

5. ročník bojov na Hrone TEKOV 2010 31. července od 11 hodin
Vstup na bojisko od 9.00 – vojenské tábory z obdobia II. svetovej vojny a Československej ľudovej armády s autentickou technikou i výzbrojou, 11.00 dynamické ukážky – zásah polície proti demonštrantom, – výcvik vojenských prieskumníkov, – súčinnosť integrovaného záchranného systému pri dopravnej nehode, – prepad americkej kolóny Wehrmachtom, – výcvik tankoborníkov ČSĽA, 13.30 Boje na Hrone – rekonštrukcia historických udalostí z II. svetovej vojny, 18.00 Country zábava v Bažantnici. Více informace lze najít na webu čsla.sk

Milovice 2010 Mordova rokle 25.-27.6.2010
Sraz armádní techniky Milovice

Fotogaterie z roku 2009: autoklubkralupy.cz, dále fotky a další foto a další galerie KPHVJ TŘEBESTOVICE a ještě fotky a videa

Pozvánka na XII. ročník a XVI. Sraz Tatra klubu
25. 26. a 27. června 2010 se koná sraz Tatra klubu Čech a Moravy se sídlem ve Štítarech v Chatové osadě Slunečnice (www.osada-slunecnice.cz) u vranovské přehrady. Letošní sraz se nebude konat klasická rallye – o to více toto setkání bude podívanou pro diváky, kteří si Vaše krásné vozy budou moci prohlédnout při jízdě v koloně, ale také zaparkované na celkem čtyřech zastávkách, kterými povede naše prezentační jízda. Fotogalerie ZDE

Blovický SMYK - 8.-11.7. 2010
Tradiční sraz příznivců historických terénních vozidel v areálu bývalé cihelny v Blovicích u Plzně. Orientačním závod,terén v cihelně..Pro všechny návštěvníky tak bylo k vidění mnoho zajímavého. Na OffRoad trati nechyběli tolik známá vojenská historická vozidla Land Rover, džípy a dokonce i obrněná vozidla známá jako „befko“. Akce zaujala návštěvníky natolik, že i někteří z nich se svými terénními vozy vyrazili na tuto trať.
Fotogalerie blovice.info a další eurooldtimers.com

Sodomkovo Vysoké Mýto
O víkendu 12. června 2010 se ve Vysokém Mýtě konal sraz věnovaný automobilovému designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi ml. Letošní ročník je z pohledu automobilismu věnován spolupráci firem Carrosserie Sodomka a Škoda. Proto se na náměstí vedle vozů s karosérií Sodomka sjedou i sériové škodovky. Více informací naleznete na stránkách: Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě Videoreportáž : ct24.cz

Akce BAHNA - 19. červen 2010 (9:00 až 16.00)
Akci BAHNA pořádá každoročně Velitel společných sil a Nadace pozemního vojska AČR v lokalitě BAHNA u Strašic okres Rokycany, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech provozuje Nadace pozemního vojska AČR. Fotogalerie zde

V Litoměřicích byla přehlídka nové i staré techniky hasičů
Litoměřice - Hasičské vozy od nejmodernějších, které v současnosti slouží profesionálním hasičům, až po stříkačky tažené koňmi se dnes veřejnosti představily na litoměřickém náměstí. V Litoměřicích druhým dnem pokračují Hasičské slavnosti, jež jsou největším setkáním hasičů v Česku. Konají se každé tři roky. Účastní se jich kolem 200 sborů dobrovolných hasičů z celé republiky. Koukněte na video ct24.cz

Chorinský 2010
Letos opět Pavel s Ivou připravili nádherný sraz ještě hezčích autíček motorek a dobových kostýmů v Dalešicích na pivovaru. Fotogalerie zde

Klubový sraz a orientační závod KVHT Č. Pečky+ GAZ klub Kolín
Ve dnech 14.5. - 16.5. 2010 letos poprvé pořádal v areálu muničáku na Miskovickém vrchu nad Červenýma Pečkama asi 8 km od Kolína. Vjezd do areálu povolen pouze vojenským vozidlům do velikosti max. T805, po kontrole registrace, zaplacení startovného a přidělení čísla.